Éterický olej Čajovník – Tea Tree
Výborně dezinfikuje, a přitom nedráždí. Tea Tree esenciální olej má v aromaterapeutice své důležité místo – je důležitým pomocníkem při drobných poraněních, oděrkách, štípancích, aftech a oparech. Tea Tree olej je také silné přírodní antibiotikum, pro své antiseptické vlastnosti se používá hlavně při bakteriálních infekcích, ale taky proti plísním a virům.
Složení: Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Limonene
Země původu: Austrálie
Destilovaná část rostliny: listy
Objem: 10 ml
Vůně: sladko-hořká, trpká, kafrová, lékařská, silná
Účinky: dezinfekce, infekce virové i bakteriální, plísně, odřeniny, štípance, imunita
Způsob použití: potírání, masáže, inhalace, koupele
Zajímavost: ze všech olejů má jedny z nejsilnějších antiseptických vlastností, navíc je jedním ze 2 olejů, které se mohou používat v malém množství i neředěně přímo na pokožku
Kategorie: | Přírodní esenciální oleje |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
SOS olejíček pro dezinfekci a hojení
Esenciální olej z Tea Tree (Čajovníku) je základní výbavou každého aromaterapeuta. Má vynikající antiseptické účinky: pomůže vám dezinfikovat drobná poranění a oděrky, jemně stáhne póry, a dokonce zmírní svědění. Pokožku přitom nepodráždí a urychlí její hojení. Tea Tree se často používá jako SOS esenciální olejíček první pomoci – pokud se vám objeví afty nebo opary, rozškrábete si pupínek nebo vás štípne komár, stačí místo lehce potřít. Tento olej jako jeden z mála (kromě levandule), nemusíte při styku s pokožkou ředit.
Bojuje s viry, bakteriemi, plísněmi i parazity
Přírodní Tea Tree éterický olej je antivirový, antibakteriální a protiplísňový. Používá se u nachlazení, chřipky, bakteriální angíny, ale i bronchitidy. Ženy si tento olej přidávají do koupele tehdy, pokud je trápí výtok. Oceníte ho nejen doma, ale taky na cestách, hlavně pokud vyrazíte do přírody – účinně totiž odpuzuje komáry, mouchy, blechy i klíšťata.
Posiluje odolnost a duševní energii
Tea tree přírodní esenciální olej nejen hojí, ale také celkově posiluje – nejen imunitu, ale i duševní energii a odolnost.
Jaké je dávkování esenciálních olejů pro dospělé
- Do tradiční aromalampy, zvlhčovače nebo aroma difuzéru nakapejte 5–8 kapek (pokud není na zařízení uvedeno jinak). Po 20 minutách přístroj na chvíli vypněte nebo sfoukněte svíčku. Místnost také doporučujeme krátce vyvětrat.
- Do aroma koupele přidejte 3–10 kapek esenciálního oleje. Předem ho rozmíchejte v oleji (třeba slunečnicovém, olivovém či mandlovém), smetaně, tučném mléce nebo medu. Relax ve vaně si dopřejte nanejvýš 20 minut. Utírat se po koupeli nemusíte.
- K inhalaci použijte 1–2 kapky esenciálního oleje, které nakapejte do mísy s teplou vodou a promíchejte. Přes hlavu si přehoďte ručník a 5 minut inhalujte. V případě inhalace s kapesníkem použijte 1-2 kapky oleje a inhalujte přímým vdechováním.
- Do teplého a studeného obkladu použijte nejvýše 5 kapek éterického oleje. Ty předem smíchejte se lžící neutrálního oleje (třeba slunečnicového, olivového nebo mandlového), nalijte do teplé či studené vody, v ní namočte látku příp. ručník a přikládejte na požadované místo.
- Ke kloktání esenciálními oleji použijte 1–3 kapky olejíčku smíchané ve sklenici teplé vody. Před použitím vodu s olejem protřepejte. Směsí kloktejte, ale nikdy ji nepolykejte.
- Do tělové kosmetiky a masážních olejů přidejte 2 kapky do 10 ml rostlinného oleje nebo krému.
Doporučujeme dodržovat
Éterický olej uchovávejte na chladném a tmavém místě, v uzavřené tmavé lahvičce. Pro aromaterapeutické účely ho spotřebujte do 1 roku od otevření. Nepoužívejte ho vnitřně. Chraňte před ním oči a sliznice. Před dětmi ho raději schovejte.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.