Éterický olej Smrk

Esenciální olej ze smrku má typickou lesní dřevitou svěží vůní. Po staletí je znám jako pomocník při respiračních onemocněních. Usnadňuje dýchání a pomáhá vykašlávání – oceníte ho hlavně při chřipce, nachlazení či rýmě. Přírodní smrkový éterický olej prohřívá organismus a ulevuje unaveným svalům. Je oblíben pro své uzemňující účinky a podporu koncentrace.

 

Složení: Oleum picea excelsa

Země původu: Kanada

Použitá část rostliny: jehličí a větvičky

Objem: 10 ml

Vůně: jehličnatá, pryskyřičná, svěží, lesní, balzámová

Použití: dýchací potíže, revmatické potíže: bolesti svalů a kloubů, únava, problémy s oběhovým a močovým systémem

Zajímavost: uzemňuje a harmonizuje, proto se často používá při józe a meditaci

Skladem
Kód: 0428
159 Kč

 

Rozpouští hlen a pomáhá vykašlávání 

Smrk má silné antiseptické účinky. Odjakživa se používá na veškeré dýchací obtíže, zejména na kašel – tiší ho, rozpouští hlen a napomáhá k vykašlávání. Je účinný na rýmu, chřipku, nachlazení a astma. 

 

Rozhýbe vás, prohřeje a dodá energii

100% přírodní smrkový éterický olej je s oblibou používán při aroma masážích. Celkově prohřívá tělo, ulevuje od křečů a zmírňuje bolesti svalů a kloubů – zejména v případě revmatismu a artritidy. Díky smrku znova naberete síly, a to nejen fyzické. Tento esenciální olej totiž působí i na psychické rovině: posiluje ducha, uzemňuje rozbouřenou mysl a harmonizuje emoce. Často je používán i při chronické únavě a slabosti, protože dokáže doslova rozproudit krev v žilách.   

 

Jaké je dávkování esenciálních olejů pro dospělé

  • Do tradiční aromalampy, zvlhčovače nebo aroma difuzéru nakapejte 5–8 kapek (pokud není na zařízení uvedeno jinak). Po 20 minutách přístroj na chvíli vypněte nebo sfoukněte svíčku. Místnost také doporučujeme krátce vyvětrat. 
  • Do aroma koupele přidejte 3–10 kapek esenciálního oleje. Předem ho rozmíchejte v oleji (třeba slunečnicovém, olivovém či mandlovém), smetaně, tučném mléce nebo medu. Relax ve vaně si dopřejte nanejvýš 20 minut. Utírat se po koupeli nemusíte. 
  • K léčebné inhalaci použijte 1–2 kapky esenciálního oleje, které nakapejte do mísy s teplou vodou a promíchejte.  Přes hlavu si přehoďte ručník a 5 minut inhalujte. V případě inhalace s kapesníkem použijte 1–2 kapky oleje a inhalujte přímým vdechováním.
  • Do teplého a studeného obkladu použijte nejvýše 5 kapek éterického oleje. Ty předem smíchejte se lžící neutrálního oleje (třeba slunečnicového, olivového nebo mandlového), nalijte do teplé či studené vody, v ní namočte látku příp. ručník a přikládejte na požadované místo.
  • Ke kloktání esenciálními oleji použijte 1–3 kapky olejíčku smíchané ve sklenici teplé vody. Před použitím vodu s olejem protřepejte. Směsí kloktejte, ale nikdy ji nepolykejte. 
  • Do tělové kosmetiky a masážních olejů přidejte 2 kapky do 10 ml rostlinného oleje nebo krému. 

 

Doporučujeme dodržovat

Přírodní éterický olej uchovávejte na chladném a tmavém místě, v uzavřené tmavé lahvičce. Pro aromaterapeutické účely ho spotřebujte do 1 roku od otevření. Nepoužívejte ho vnitřně a neředěný na pokožku. Chraňte před ním oči a sliznice. Před dětmi a domácími mazlíčky ho raději schovejte.

 

Zdroj:

Léčivé rostliny: Ottův průvodce přírodou. Přeložila Ing. Jana JINDROVÁ. Praha: Ottovo nakladatelství, [2010]. 332–3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu